TJCatERM.26.10.2016-A2-650x919Kolmapäeval, 26. novembril kell 19.00, astub uue ERMi restoranis üles Lembit Saarsalu ja Olav Ehala kvartett.

Esitatakse eesti filmimuusikat, mis on olnud rahva südames juba 60 aastat – meie heliloojate kullafondi, mille iga meloodia avab inimestele oma pildi ja oma tunde nendest aegadest. Vaheldusrikkas kavas on eesti filmimuusika klassika, mis on loodud pärast II maailmasõda, aastatel 1950-1980 – Kõlab Boris Kõrveri, Uno Naissoo, Valter Ojakääru, Ülo Vinteri, Gennadi Podelski ja Olav Ehala muusika.

Ajastu hõngu lisavad Jaak Ellingu valitud katkendid filmidest “Valgus Koordis”, “Vallatud kurvid”, “Viimne reliikvia”, “Siin me oleme”, “Võtmeke” ja “Don Juan Tallinnas”.

Lavale tulevad:
Lembit Saarsalu – saksofon
Olav Ehala – klahvpillid
Toivo Unt – bass
Toomas Rull – löökpillid

Lembit Saarsalu: “Selle muusikaga olen ma üles kasvanud ja kõik need meloodiad on erilised. Olen neid heliloojaid kõiki tundnud ja tunnen siiani, muusikuna olen paljudes nimetaud lugudes kaasa mänginud.  Kuigi see muusika on kirjutatud nö. okupatsiooniajal, on see väga emotsionaalne ja ilus. Ideoloogia lisas sinna juurde „kohustuslik teksti“, mis ei kahanda muusika väärtust. See on väga hea eesti muusika!”

Olav Ehala: “Kui mõtlen sellele, mis jäi kõrvu lapseeas, ehk kui olin umbes kümneaastane, meenub kindlasti film “Vallatud kurvid” ja Gennadi Podelski kaunis “Mõtisklus” Georg Otsa esituses. Hiljem on esile toomist väärt kindlasti Sven Grünbergi muusika filmile “Hukkunud alpinisti hotell”. Hoopis teisest žanrist aga Uno Naissoo muusika filmile “Viimne reliikvia”. Olime selle muusika loomise ajaks saanud Unoga headeks sõpradeks ja mäletan, kuidas ta kurtis aja nappust ning oma selleaegset huvi hilly-billy vastu.
Olles ka ise olnud filmimuusika looja, pean tagasi mõeldes tõdema, et konservatooriumi esimese kursuse üliõpilasena loodud muusika filmile “Don Juan Tallinnas” on, arvestades selle tegemiseks antud nappi aega (näit. kahe laulu tekstid sain ühel õhtul ja järgmisel päeval oli juba helisalvestus), küllaltki õnnestunud. “Nukitsamehe” laulud aga elavad oma iseseisvat elu ja on kõlanud ka mitmel laulupeol.”

Vaata ka: tartujazzclub.ee/erm-saarsalu-ehala-superkvartett

Tartu Jazz Club – võtkem tassike jazzi!

 

JP toimetus

Pin It on Pinterest