Hea tartlane, muusikasõber!

IMG_0369-bwTartu Jazzklubil on aeg oma esimene kontserdihooaeg uues kodus – Ülikooli Kohviku esimesel korrusel – kokku võtta. Vaid mõned kontserdid on veel juunikuusse jäänud, kuid kohvikuna jääb klubi ikka avatuks, et pakkuda Teile mõnusat kõhutäit ja janukustutust jazzitassikese saatel. Uus kontserdihooaeg stardib aga juba 30. augustil, nii et jälgige kindlasti reklaami!

Mis on see TJC, mille meie – tartlased – oleme mööduval hooajal endale saanud?
Tartu Jazzklubi kasvas välja Rajamuusika kontserdisarjast, mida korraldab juba alates 2009. aastast MTÜ Rajamuusika. Sari tõi (ja toob siiani) kord kuus publiku ette Eesti jazzi tõelised legendid, et kuulata nende mõtteid ja muusikat. Kuna Eestis tehakse palju suurepärast jazzmuusikat, lisandusid 2011. aasta märtsis mitmekesist kvaliteetjazzi pakkuvad kolmapäevased jazzklubi kontserdid Vilde lokaalis, mis jätkusid kuni möödunud aasta kevadeni.

280-bw

Tartu Jazzklubi / Foto Kalev Ints

Mullu sügise hakul kolis Tartu Jazzklubi Vilde lokaalist uude koju, Ülikooli Kohviku esimesele korrusele, kus nüüdseks asubki meie linna jazzkultuuri süda. Kõhklemata võib öelda, et klubi lavalt on aastaga läbi käinud kõik tähtsamad ja armastatud eesti jazzartistid, lisaks külalised teistest riikidest – näiteks Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Venemaalt, USAst, Türgist ja mitmelt poolt mujalt. Kokku on möödunud hooajal toimunud 84 kontserti, lisaks 26 kinoõhtut, 40 teemapäeva ja 36 Jam Session’it!

Oleme püüdnud teha kõik, et hea, ilus ja kvaliteetne muusika jõuaks Teieni ka siis, kui Teil mingil põhjusel õhtusele kontserdile jõuda ei õnnestu. Seepärast mängivad klubis ka päevasel ajal spetsiaalselt ettevalmistatud muusikalistid, mis on hooaja jooksul kogutud laupäevaste teemapäevade tarvis – kokku üle 120 tunni parimaid lugusid jazziklassikast tänapäeva eklektilise maailmamuusikani välja.

001005-bw

Tartu Jazzklubi / Foto Kalev Ints

Ka oma lemmikartistide plaate saab soetada otse meie klubist – kohe sissekäigu juures asuvalt plaadiriiulilt leiate TJC laval esinenud muusikute salvestisi ning albumite valik täieneb pidevalt.

Koos Tartu Jazzklubi pärituulega hakkas möödunud sügisel esmakordselt Eestis ilmuma ka perioodiline jazzkultuuri ajaleht “Jazzi Pala”, mis levib kõikjal Tartus ja on saadaval ka teistes linnades ning veebiavarustes. Ajalehe veergudelt leiab põnevaid muusikateemalisi lugemisi, sealhulgas kuusündmuste kava, kontsertide järelkaja, värskelt ilmunud plaatide arvustusi, intervjuusid, festivalide eelinfot ja palju muud põnevat.

Tartu Jazzklubi tegevus Ülikooli kohvikus pälvis 2012. aasta detsembris Tartu linnavalitsuse ja ajalehe Postimees poolt jagatava Tartu “Aasta tegu 2012” nominendi tiitli.

Suur aitäh kõigile TJC toetajatele ja partneritele, kelle abi ja tugi on teinud võimalikuks nii suuremahulise kontsertprogrammi toimimise:

Tartu linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Ülikooli kohvik, Nautimus, Sojax, Muusik Tartu, Eesti Jazzliit, Jazzkaar, H.Elleri nim Muusikakool, klubi-baar Jazz, Vilde lokaal, Tartu Folgiklubi ja Tartu Kultuuriaken.

Aga eriti tänulik olen Teile, head sõbrad, kes olete uue kultuuriklubi ja ajaveetmispaiga soojalt vastu võtnud ning meie tegemiste kohta palju innustavat tagasisidet andnud! See paneb ka meid, klubi eestvedajaid, tulevikku optimismi ja hasardiga vaatama – tahame teha oma tööd veel paremini, et muusikakultuur Tartus ikka õitseks ja areneks!

Võtkem tassike jazzi!

Oleg Pissarenko

TJC, klubi juht

Artikkel ilmus ajalehes Jazzi Pala nr 10.

Pin It on Pinterest