Tere, hea Tartu Jazzklubi sõber! Kui oled külastamas meie veebilehte, järelikult tunned huvi ilusa muusika ja meeldiva ajaviite vastu. Tartu Jazzklubi (TJC) ongi see koht, kus saavad kokku suurepärased muusikud ja muusika austajad ning need kohtumised moodustavad selle, mida nimetame jazzklubi kultuuriks.

OlegPissarenko-byEvelinPissarenko-1378-bwJazz on pannud aluse kogu Euroopa ja Ameerika kaasaegsele rokk- ja popmuusikale, selles on meie popmuusika kultuuri juured. Aga samas on jazz voolav, muutuv ja alati kaasaegne ning kogub populaarsust ja võidab südameid ka eesti noorte hulgas. Seda muusikat õpitakse mitmes kutse- ja kõrgkoolis, Tartus saab jazzmuusika-alast haridust omandada Elleri kooli rütmimuusika osakonnas. Elleri kooli taustaga noored on juba praegu näidanud ennast väga heast küljest mitmel suurel konkursil, bändide võistlustel jms. Noored muusikud ongi need, kelle järgi võime hinnata, mida tähandab jazz meie ajal siin, Tartus.

Mõnusat kohtumispaika klubiõhtutele on seni pakkunud meie usaldusväärne partner Vilde lokaal. Aga täna on minu rõõm eriti suur seetõttu, et Tartu Jazzklubi on leidnud endale nö. „uue kodu“ Ülikooli Kohviku maja esimesel korrusel, kus käesoleva hooaja hakul avab oma uksed uus klubi „Jazz“. Eriti tore on see, et improvisatsiooniline muusika on selles majas kõlanud varemgi, ehk võibki öelda, et jazz jõudis koju tagasi. Siiski, TJC ei lahku õdusast Vildest, vaid jätkab ka seal kontsertidega.

Tartu linna, Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi, aga samas ka Ülikooli Kohviku ja teiste eratoetajate abiga on uuest klubist saamas tõeline kohtumispaik Tartu muusika sõpradele, kus programm kestab teisipäevast laupäevani, see on viiel päeval nädalas! Ka päevasel ajal on võimalik keha kinnitada klubi hubases „jazzilikus“ keskkonnas, kus kõlaritest kuuldub valitult hea ja ilus muusika ning klubi seintel näeb fotosid tuntud jazzmuusikutest nii Eestist kui mujalt ilmast.

VaadeTartuJazzklubile-byEvelinPissarenko-2716-bw

Uue klubi kava saab olema piisavalt mitmekesine, et pakkuda rõõmu igas vanuses muusikasõpradele. Teisipäeviti toimuvad jämmiõhtud või kõlavad tudengibändide helid, kolmapäeviti ja laupäeviti pakume vaadata jazzifilme, neljapäeviti on kontserdid peenema maitsega publikule koondnimega „Jazzikunst“ ja reedeti leiavad aset mitmekülgsed laia žanrivalikuga kontsert-sündmused. Lisaks võib nii mõnigi kord kohtuda põnevate külalistega ja nautida nende poolt valitud muusikat. Seega – klubi “Jazz” on saamas tõeliseks kultuurse ajaveetmise paigaks!

Põhjust rõõmustada on veelgi – septembrikuust alates hakkab ilmuma uus Tartu jazzielu kajastav igakuine väljaanne – ajaleht “Jazzi Pala”, mis koondab endasse infot olulisemate valdkonna uudiste ja sündmuste kohta ning teeb ka tagasivaateid toimunule.

Et hoida end kursis Tartu Jazzklubi tegevustega, külastage palun ikka meie kodulehekülge (tartujazzclub.ee) ja kindlasti liituge meie Facebook’i lehega aadressil www.facebook.com/tartujazzclub

Võtkem tassike jazzi!

 

Alati Teie,
Tartu Jazzklubi eestkõneleja

Oleg Pissarenko

Artikkel ilmus ajalehes Jazzi Pala nr 1.

Pin It on Pinterest