10. veebruaril kell 20.00 toimub Tartu Jazzklubis meelelahutuslik vestlusõhtu “Luik VS Vaher – mis tegelikult loeb?”, kus kirjanik Kadri Luik ja muusik Margus Vaher käsitlevad naiste ja meeste mõttemaailmale iseloomulikke omadusi ning erinevusi. Kuidas näilisi takistusi Marsi ja Veenuse vahel ületada ning kuidas siis ikkagi luua unistuste suhe ja armuelu?

Heidetakse pilk sellele, milliseid omadusi kannab endas mehelik mees ja milliseid naiselik naine ning kergitatakse saladusloori sellelt, kuidas ja mida peab tegema, et muutuda vastassoole vastupandamatuks. Toimub ühine diskussioon publikuga teemadel, mida ootavad mehed ja naised esimeselt kohtingult, millised on peamised turn on’id ja off’id nii meeste, kui naiste puhul ning mis on tõeliselt eduka kohtingu retsept.

Kellelgi kaasarääkimise kohustust ei lasu, küll aga annavad erinevad vaatenurgad õhtule palju juurde, seega tasub julgelt küsida ning arvamust avaldada. Luik ja Vaher heidavad pilgu ka intiimsematele teemadele, millest kuulete esimest korda nii avameelselt räägitavat. Lisaks meeliköitvatele suhteteemadele on võimalus nautida klaasikest veini ja muud head-paremat! Kõrvapai pakub fantastiline kitarrist Paul Neitsov.
Margus Vaher on elukunstnik, kes professionaalses plaanis tegutseb laulja ja muusikuna, kuid on läbi elu huvitunud olemise müsteeriumist, poeesiast ja teadlikkusest. Kaks aastat tagasi koges Margus teatud avanemist ning sellest hetkest peale on tal olnud, mida jagada. Seda nii originaalloomingus muusikas, koolinoortele suunatud kampaanias „Ei kiusamisele” ja nüüd ka suhteteemadele keskenduvas „Mis tegelikult loeb?”. Koos Kadriga moodustavad nad hästi toimiva tandemi, kust ei puudu muhe huumor ja põnevad mõtte keerdkäigud, mis on vürtsitatud põhjamaiselt karge iroonia ja sarkasmiga.

Kadri Luik on kirjanik, kolumnist ja populaarse “Julgus mõelda, julgus öelda” blogi ja FB lehe autor. Kadri on juba ca 10 aastat käsitlenud just peaasjalikult meeste-naiste vahelisi suhteid ning otsinud armastuse tegelikku tähendust ning toimiva suhte retsepti. Oma töös on ta kokku puutunud sadade eestlaste lugudega ja sidunud nii enda, kui teiste kogemusest kokku muljetavaldava varasalve, millele nüüd teidki ligi lubab. Margusega ühiselt filosofeerides on nad jõudnud nii mitmegi järelduseni, mis aidanud vastassugupoolt paremini mõista.

See on õhtu ning duo, kes aitab Sul  näha asju ehk täiesti uuest aspektist, mõista vastassugupoole mõttemaailma ning leida oma sisemine tõde. Kohumiseni Tartu Jazzklubis kolmapäeval, 10. veebruaril kell 20.00!

Foto: Laura Strandberg

Foto: Laura Strandberg

Külastajate tagasiside:

Raina: ”Suurepärane õhtu selja taga ja emotsioonid on laes! Teemad olid põnevad ja kaasahaaravad (läbi mõnusa huumorinurga) – tänapäeval eriti olulised. Siiras rõõm on kuulata nii vahetuid ja inspireerivaid inimesi, ammutada neist seda vajalikku energiat, mis endal vahepeal vajaka jääb. Sobite imeliselt – 10 aastat on teinud oma töö. Suured tänud ja ootame jätku!”

Kertu: “Kui ma peaksin lühidalt kirjeldama eilset õhtut Wabaduses, siis… mõjusite läbi oma dialoogide väga jõuliselt, avameelselt ja värskendavalt. Kuna tulin ilma ootusteta, oli rõõm seda suurem. Muusikalised vahepalad olid midagi ka hingele. Omanäoliseks tegite selle õhtu teie – teie mõtted, läbielamised ja kogemused elust enesest! Hoidke oma joont, sest inimestel on lihtsam end siis teemadega kaasa siduda.”

TJC

Artikkel ilmus ajalehes Jazzi Pala nr 34.

Pin It on Pinterest