See oli augusti lõpupäevil aastal 2012, mil ilmus esimene Tartu jazzkultuuri sündmusi kajastav infoleht Jazzi Pala. Tänasel 2016. aasta maikuu päeval hoiad Sa, hea lugeja, käes juba 37. ajalehe numbrit. Selle ajaga on ilmunud üksjagu intervjuusid, arvamusartikleid, sündmuste tutvustusi, plaadiarvustusi, järelkajastusi, jazzi ajaloo teemalisi ülevaateid ja muud, millest arvestatava osa moodustavad nö aegumatud kirjatükid. Just seepärast on suur rõõm teatada, et nüüdsest on Jazzi Palal päris oma virtuaalkodu veebiaadressil www.jazzipala.tartujazz.ee!

Lõppemas on neljas hooaeg Ülikooli Kohviku ruumides tegutsevas Tartu Jazzklubis ja just sama kaua on kuuvahetustel huvilisteni jõudnud väike aga südi Jazzi Pala. Õigupoolest on tegu seni Eestis ainsana regulaarselt ilmuva jazzi valdkonda kajastava trükisega. MTÜ Rajamuusika poolt välja antav leht on olnud algusest peale tasuta saadaval ning aastate jooksul levinud Tartust ka teistesse linnadesse – Tallinnasse, Viljandisse ja muidugi Narva ning Põltsamaale, kus tegutsevad TJC filiaalid. Trükitiraaž, mis valmib Ecoprindi trükikojas, on kasvanud lugejate huvi tõttu esialgselt 1000-lt 2000-le eksemplarile kuus, mida polegi pisikese niššilehe jaoks väga vähe. Pean möönma, et seda on minul Jazzi Pala toimetajana väga meeldiv tõdeda.

jazzipala-veebis

Läbi aastanumbrite on Jazzi Palale kaastööd teinud, lugusid kirjutanud ja oma mõtteid avanud paljud muusikaga sina-peal olevad inimesed, asjatundjad ja -armastajad, muusikatudengid ja -eksperdid, samuti mitmed koostööpartnerid nagu Tartu Ülikooli raamatukogu fonoteek, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Eesti Jazzliit, Jazzkaar jpt. Tahan teid kõiki siinkohal südamest tänada ja ühtlasi lootust avaldada meie jätkuvale ühisele koostööle!

Uus ja põhjalik Jazzi Pala koduleht avab nüüd võimaluse kõiki neid sõnavõtte ja arutlusi lugeda ka kõigil teil, kelleni pisike Jazzi Pala alati (või üldse kunagi) jõudnud pole. Koduleht on üles ehitatud neljale nö sambale – seni ilmunud trükinumbrid pdf-formaadis, mida on võimalik kerge vaevaga ka alla laadida ning digiartiklid autorite, rubriikide ja otsisõna järgi. Tulevikus on plaanis avaldada ka niiöelda päevakajalisi online-artikleid, mis trükilehte ei pruugi mahtuda või jõuda.

Aga ma avaldan siinkohal veel ühe uudise. Tegelikult – nagu nimigi pajatab – on jazzipala.tartujazz.ee üks osa terviklikumast veebiprojektist www.tartujazz.ee, mis koondab endas laiemalt kõiki MTÜ Rajamuusika algatusi ja tegemisi Tartus: iganädalaselt toimetav Tartu Jazz Club, rütmimuusika festival IDeeJazz, ajalooline kontsert-kohtumisõhtute sari Rajamuusika ja ajaleht Jazzi Pala. Nii on lihtsa vaevaga igal huvilisel võimalik leida just talle oluline info – olgu siis tulevasi sündmusi või ajalugu puudutavat materjali. Portaalina on tartujazz.ee veel arendamisel, kuid otseteed vajaliku infoni on juba olemas.

Seega – tere tulemast uudistama, lugema ja tassikest jazzi nautima!

Jazzi Pala koduleht:
www.jazzipala.tartujazz.ee

 

Evelin Pissarenko / Jazzi Pala toimetaja

Artikkel ilmus ajalehes Jazzi Pala nr 37.

Pin It on Pinterest