25. oktoobril sai Tartu Jazziklubis kuulata vägagi oodatud muusikalist kollektiivi nimega Anna Põldvee Trio. Koos imekauni lauljatari Annaga, astusid lavale kitarrist Erki Pärnoja ja trummidel Kristjan Kallas, kes on mõlemad tänaseks eelkõige tuntust kogunud ansambli Ewert and The Two Dragons liikmetena.

Tegemist on kolme endise kursusekaaslasega Georg Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist, keda peale sõpruse on alati sidunud ka armastus ilusa muusika vastu.

Sellised, nagu olid need inimesed Tartu Jazzkubi laval, oli ka see muusika. Siiras, lihtne, ilus ja aus. Väga hästi valitud repertuaar, mis puudutas igas vanuses publikut, ometi jäid kõik lood just nendele esitajatele isikupäraseks. Kogu kontsert oli väga emotsionaalne ja sügav. See vabadus, mis muusikute vahel oli, ja kõik, mis sellest sündis, tekitas soovi minna veel enam süvitsi ja rännata koos esinejatega nende enda mõttemaailmas. Õppida neid tundma.

Anna Põldvee lõpetas Otsa kooli Mare Väljataga õpilasena. Ta on esinenud paljudel kontsertidel ja festivalidel, näiteks Rainbow Jazz, Tudengijazz, Visioon ja Jazzkaar.  Ta on teinud kaasa Uno Naissoo loomingut tutvustaval albumil “Kui tahad olla hea” koos Tõnu Naissoo Quartet’iga. Samuti on Anna Põldvee esinenud muusikalides: “Evita” Vanemuises Tartus ja “Hair” Arena Theater & Festspiel’is Hamburgis Saksamaal.

Anna Põldvee Trio21-bw

Anna Põldvee trio / foto Kalev Ints

Kristjan Kallas alustas oma õpinguid hoopis klassikalistel löökriistadel, kuid leidis peale lõpetamist oma õige raja siiski jazzi suunas minevat. Nii alustaski Kallas kooli otsast peale ning kohe, kui Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias avati jazziosakond, läks ta sinna üle. Oma sealselt õpetajalt Petteri Hasalt saadud nõuannetest trummimängus peab ta kõige olulisemaks, et lihtsaid asju tuleb teha nii hästi, et keeruliste asjade tegemise järgi ei tekikski vajadust. Kallas on mänginud ansamblites Dramamama, Ines, Thief jt.

Erki Pärnoja õpingud piirdusid Otsa koolis Mart Soo käe all kahe aastaga, sest ta läbis edukalt katsed Eesti Muusika-ja Teatriakadeemiasse jazziosakonda. Sealseks õpetajaks sai Jaak Sooäär. Peale esimest kursust suundus Pärnoja aga hoopis Rootsi muusikakooli Skurups Folkhögskola. Pärnoja on mänginud teiste hulgas ansamblites MaiNekkHööts, Frank Frank, Liisi Koikson Band ja Thief. 2007. aasta kevadel pälvis Erki Pärnoja Noore Jazzitalendi auhinna. Oma lavapartnerite ja koostöö kohta nendega on ta öelnud järgmist: „Mulle ei ole niivõrd oluline, kui osav ja meisterlik on keegi oma pillil, vaid see, et ta on avatud. Mulle on tähtis, et saan seda inimest usaldada ja ennast temaga vabalt tunda. Hea muusika saab sündida siis, kui inimesed tunnevad ennast üksteisega hästi. See energia, mis tekib, on mulle tähtsam – et see oleks positiivne, vaba ja kerge.“

Kristiina Päss / TJC
Artikkel ilmus ajalehes Jazzi Pala Nr 13.

Pin It on Pinterest