Hea muusika sõber!
Olen õnnelik, et vaatamata muutlikule talveilmale on Tartu Jazzklubi ka veebruaris pakkumas Teile kosutuseks tassikest soojendavat jazzi.

Juba veebruarikuu esimesel päeval rõõmustab kodupublikut Supilinna trubaduur Anne Adams, kelle kohta on öelnud tabavalt Hannes Pikkat: „Kui keegi on Tartu Vaimu näinud, siis tema on. Kui keegi suudab edasi anda Supilinna süütut suursugusust, siis tema suudab“. Koos Annega mängib ka Elleri koolis oma muusikalist teed alustanud kitarrist Laur Joamets ja trummivirtuoos Roland Puusepp.

7. veebruaril aga täitub klubi hoopis teistsuguste akordide ja kitarrihelidega, sest lavale astub IDeeJazzil menuka debüüdi teinud tartlaste ansambel JazZeppelin. Nagu projekti nimetusest võib aru saada, on tegemist legendaarse Led Zeppelini kaasaegsete jazzilike töötlustega. Vokalistiks on tuntud lugudele ootamatut värvi andev särav lauljanna Kaisa Lillepuu. Ootan põnevusega seda kontserti ning olen pisut ka mures, kuidas kõik huvilised klubisse ära mahuvad!

Sama mure kehtib ka järgmise päeva kontserdi puhul, kui lavale astub maestro Tõnis Mägi talle ootamatus koosseisus – saatepillideks vibrafon, bandžo, kitarr, trummid ja loomulikult klaver. Tõnis kingib Tartu Jazzklubi sõpradele kava nimega „Hetk“, mis tähendabki muusikalise koosluse ja kõla kordumatust ning ainulaadsust. Oma eelnevat pisut murelikku tooni pehmendan siinkohal lubadusega, et klubi toimkond teeb kõik võimaliku, et Teie, kallid külalised, end hubaselt ja mugavalt tunneksite. Kohtade olemasolu pärast pole tarvis liialt muretseda, pigem tasub kaaluda kohtade eelbroneerimist.

SOFIA-RUBINA-bwJuba 15. veebruaril on tartlastel taas suurepärane võimalus kohtuda veel ühe kodulinna superartistiga ja selleks on Sofia Rubina oma kvartetiga, koosseisu ridasid täiendab ka ameerika trompetivirtuoos Jason Carter. Kontsert lubab pakkuda naudingut tõeliselt ilusa jazzi sõpradele.

Vabariigi iseseisvuspäeva eel on meil külas Saaremaalt pärit ja juba palju tuntust kogunud lauljanna Maria Väli oma trioga. Eestile olulise päeva saabumise puhul saame kuulda eesti muusikute emakeelset omaloomingut ning töötlusi ansambli liikmete lemmikute hittidest. Maria esines ka 2012. aasta IDeeJazzil ansambel Estonian Voices koosseisus, mille kontserdi järel püstiseisva publiku aplaus ei tahtnud vaibuda pikkade minutite kestel.

Ei saa mainimata jätta, et Tartu Jazzklubi laiendab oma haaret ning muutub tasapisi järjest rahvusvahelisemaks, mida tõestab veebruari viimasel päeval toimuv klubi kontsert, kus publiku ette astuvad muusikud Lätist ja USA-st. Kontsert toimub koostöös USA saatkonnaga ning on pühendatud afroameerika ajaloo kuu (Black History Month) tähistamisele, mis leiab aset iga aasta veebruaris Ameerika Ühendriikides. Läti saksofonist Deniss Pashkevichi trioga on sel korral liitunud kirglik ameerika sõnameister George Steele, kes juba varasest lapsepõlvest alates puutus kokku väga erinevate muusikastiilidega. Steele esitab legendaarse ameerika luuletaja Langston Hughes’i loomingut, mis on tuntud sisekaemusliku ja värvika mustade elu kujutamisega Ameerikas kahekümnendatest kuni kuuekümnendate aastate lõpuni.

Ka märtsis ja aprillis ootab klubi Teid, kallid sõbrad, nautima mõnusat seltskonda ja meeleolukat muusikat kogu oma vahetus energias. Ette rutates võib öelda, et märtsi lõpus külastab meid noorte talentide festival Tudengijazz ning peatselt rõõmustavad meid oma muusikaga teiste seas ka Liisi Koikson, Hedvig Hanson ja Lembit Saarsalu. Klubi kava on nagu alati mitmekesine ja täieneb aina erinevate artistidega Eestist ja välisriikidest. Kohtumiseni Tartu Jazzklubis, Ülikooli Kohviku esimesel korrusel. Tundke end nagu kodus ja võtke tassike jazzi!

Alati Teie,

Oleg Pissarenko

Tartu Jazzklubi programmi juht

Pin It on Pinterest