Kes meist ei tunneks täna Brian Melvinit – tuntud trummiseppa. Meest, kes on Eestis „rauda“ tagunud viimased 20 aastat ehk pea kolmandiku oma elust. Novembri alguses tähistabki härra oma 55. eluaastat. 15. novembril astuvad lavale Brian Melvin trummidel, Virgo Sillamaa kitarridel, Raul Sööt saksofonidel ja Toivo Unt kontrabassil.

Tanel Ruben

Tanel Ruben

Sootuks noorem koosseis on tutvustamas end 28. novembril. Nimeks on kooslusel Marjamaa Brothers. Tegemist pole küll suure eesti pereansambliga, aga teljeks ja energiakeskuseks on siiski vennad Marjamaad ehk Mairo ja Holger. Vennad, kes kunagi ei riidle omavahel, küll aga on neil omajagu ütlemist nii helide kui rütmide keeles.

Marjamaa Brothers on Mairo Marjamaa saksofonil, Holger Marjamaa klahvpillidel, Heikko Remmel bassil ja Tanel Ruben trummidel.

Aasta viimast kuud alustab üks huvitav  trio, kelle kava kannab nime “Kolm koloriiti”. Kahest kitarrist ja häälest koosnev helikooslus laseb end kuulata ja vaadata 5. detsembril. Esinevad Mart Soo ja Iljo Toming kitarridel ning Eve Pärnsalu vokaalil.

„Less is more“  võiks olla slõugan, mis iseloomustab detsembrikuu viimast Jazzliidu esinejat. Võtke kuidas soovite, aga üks pluss üks pole alati kaks. Eriti Tartu Jazzklubis 12. detsembril. Markku Ounaskari trummidel ja Jaak Sooäär kitarril ning pedaalidel (Soome-Eesti)!

 

Tanel Ruben / EJL juhatuse esimees

Artikkel ilmus ajalehes Jazzi Pala Nr 13.

 

Pin It on Pinterest