Tafenau-Aimla kvintett „(P)Ühendus”

Tafenau-Aimla kvintett „(P)Ühendus”

Albumil, mis ilmus möödunud aastal,  musitseerivad saksofonistid Siim Aimla ning Raivo Tafenau oma kolme väga professionaalse sõbra Eno Kollomi, Virgo Sillamaa ning Mihkel Mälgandiga. Mõlemad „pasunapuhujad” on Eestis laialt tuntud kui väga head jazz-muusikud. Pasunapuhujate all pean silmas, et plaadil ei kõla vaid tenorsaksofonid, vaid nelja erinevat liiki saksofonid ning flööt, mida mõlemad virtuoosid väga oskuslikult valdavad.

 

Plaati alustatakse malbe, kuid samas väga erksa Tafenau kirjutatud sambaga. Lood on valdavalt väga erinevate karakteritega. Võib kuulda kargeid ja uudseid modernse jazzi helisid kui ka meeliülendavaid ning südantsoojendavaid ballaaditoone. Ühtlasi ei jää välja ka vana hea swing.

„(P)Ühendus” on oma nimelt ja sisult väga funktsionaalne. Praktiliselt igal lool on spetsiaalne pühendus plaadi tagakaanele märgitud – kas siis raadiojaamale, teatud isikule või hoopis konkreetsele aktuaalsele uudisele. Kokkuvõtlikult annab album väga hea ülevaate „eestikeelsest” instrumentaal-jazzist!

 

Lauri Kadalipp / Elleri RM tudeng

Artikkel ilmus Jazzi Palas nr. 16

Pin It on Pinterest