Tartu on Tallinna ja Viljandi kõrval tõusnud Eesti oluliseks ja elujõuliseks jazzikeskuseks tänu tublidele inimestele nagu Oleg Pissarenko ja tema tiim, Elleri kooli rütmimuusika osakond, noored muusikud ja jazzikontsertide head külastajad. Jazzkaar on alati pakkunud tartlastele festivali põnevate esinejate kontserte. Sel korral on Tartus nagu ka Viljandis oma Jazzkaareke, kus on esinejaid mitmelt maalt.

17. aprillil saavad muusikasõbrad Feel Good Music Cafés kuulata erilise energiaga bluusmuusikut-maailmarändurit James Daltonit Ameerika mandrilt. New Jerseyst pärit laulja-kitarrst on maailmarändur, poeet ja jutuvestja. James Dalton ütleb, et teda paeluvad inimesed: individuaalselt ja personaalselt, ta soovib nendega jagada rännakuil kogunenud elukogemust ja –rõõmu lauldes, jalgu trampides, trummi lüües, huilates, kitarri plõnnides ja suupilli puhudes. Ta on koostööd teinud väga paljude muusikutega. Eestis esineb ta sel korral mitme soolokontserdiga ja ka Tanel Padar Bluusbändiga.

JamesDalton

22. aprillil esinevad Vanemuise kontserdimajas Kadri Voorand Group ja Hanna Paulsberg Concept. Kadri on Jazzkaare kõige hõivatuim muusik – tal on kandev roll spetsiaalselt festivaliks kirjutatud Ülo Kirguli teoses „Lend nr JK0025“, tal on neli kontserti oma eesti-soome ansambliga, ta esineb galal Noor Eesti jazz ja tutvustab kontsertide eel esinejaid. Kes palju teeb, see palju jõuab. Viimasel ajal esineb Kadri nii soolokontsertidega kui oma trioga esitades laule eesti poeetide tekstidele. Oma kvintetiga tunneb ta rõõmu koosmusitseerimisest selliste tippudega nagu Jussi Kannaste või Pauli Lyytinen saksofonil, Mihkel Mälgand bassil, Joel Remmel klaveril ja Ville Pynssi trummidel. Hanna Paulsberg on Norra noor särav saksofonist, kellega Kadri tutvus Euroopa jazzorkestri turneel 2012. aasta sügisel. Juba on nad koos kontserte andnud nii Norras kui ka mitmel pool mujal. Hoidke alt, see on kuum põhjamaine jazz!

Foto: Heiti Kruusmaa

Foto: Heiti Kruusmaa

24. aprillil astub Tartu Jazzklubis üles Taani trummar, vokalist, lugudejutustaja Karsten Mathiesen. Vahel meeldib talle olla kelmikas kloun – nagu oma meeleolukates lasteetendustes – muidu on ta igati lahe sell ja suurepärane jazzmuusik, kes lööb kaasa paljudes koosseisudes, kuid esineb ka oma soolokavadega. Eestis on ta tuntud dünamiit-vikingite ansamblist „The Dynamit Vikings“, kuhu kuulub ka meie Jaak Sooäär. 

Landgren_5_2011_by_sebastianschmidt

25. aprillil esineb Tartu Jazzklubis üks festivali kõige „raskekaalulisemaid“ ansambleid Euroopa ühe populaarsema jazzmuusiku, trombonisti, helilooja, laulja, festivali JazzBaltica kunstilise juhi Nils Landgreni käe all tegutsev koosseis JazzBaltica. Landgren ise on osalenud rohkem kui 500 heliplaadil ja ta on alati oodatud esineja nii festivalidel kui kontserdisaalides kas oma Funk Unitiga või teiste koosseisudega. Eksklusiivselt Jazzkaareks ja Saksa kevadeks valminud kavas teeb Euroopa jazzitippude kõrval kaasa ka meie saksofonitäht Raivo Tafenau, veel kuuluvad ansamblisse Soome tipptrompetist Verneri Pohjola, Taani löökpillivirtuoos Lisbeth Diers, Saksa trombonist Janning Trumann,  kitarrist Sandra Hempel, bassist Eva Kruse ning rootsi trummar Anders Kjellberg. Tänu Goethe Instituudi heale tööle on ka tartlastel võimalik osa saada Euroopa tippjazzist! Häid jazzielamusi!

 

Anne Erm

Jazzkaar
www.jazzkaar.ee

Artikkel ilmus Jazzi Palas nr 18.

*****

Jazzkaar 25 Tartus

N 17. aprill 22.00 Feel Good Music Café:
James Dalton (USA) 

T 22. aprill 19.00 Vanemuise kontserdimaja:
Kadri Voorand Group (EST) 
Hanna Paulsberg Concept (NOR)

N 24. aprill 21.00 Tartu Jazzklubi:
Karsten Mathiesen (DEN)

R 25. aprill 21.00 Tartu Jazzklubi:
Nils Landgren & JazzBaltica Ensemble (GER jt) 
Täname: Goethe Instituut, Saksa Välisministeerium ja Schleswig-Holsteini Liidumaa.

Pin It on Pinterest