TuuliVelling-cdfront-bwTuuli Vellingu debüütalbum “Kuus ruutmeetrit põrandapinda” ilmus oktoobris ning Tartus esitleb laulja oma plaati ka 8. novembril Tartu Jazzklubis. Seni kaks luulekogu välja andnud ning teiste muusikute plaatidel üles astunud Tuuli Vellingu debüütalbum üllatab seguga keelpillimuusikast, häälekatsetustest, luulest, jazzist ja popist, kus iga lugu on omanäoline, aga kõik palad koos üks sobiv tervik.

Paljud on tuttavad Tuuli Vellingu põhjamaise hääletämbriga, kuid võib-olla mitte tõsiasjaga, et ta kirjutab ka luulet. Samas on noor laulja varasemates intervjuudes öelnud, et ta pole laulev luuletaja, vaid oma tekstide laulja, kelle luule on muusikast üsna eraldiseisev. See tuleb üsna hästi välja ka albumil, kus lisaks tekstile jutustavad lugu ka erinevad rütmid ja lai valik instrumente.  Tekst üksi räägiks hoopis teist juttu.

Muusikat ilmestavad kaasategevate muusikute raskekahurivägi. Ühtteist-kümmet eestikeelset autorilaulu saadavad instrumentidel teiste hulgas Teet Velling, Marti Tärn, Tõnu Tubli, Merje Kägu ja Raivo Tafenau.

Mõtteid jagas

Kristi Karro

Artikkel ilmus ajalehes Jazzi Pala Nr.13

Pin It on Pinterest